Що таке блокчейн-гаманець: як створити, поповнити і користуватися + як вивести гроші

274

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про блокчейн-гаманець.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. що таке блокчейн-гаманець;
 2. як з ним працювати і створювати;
 3. плюси і мінуси роботи з блокчейн-гаманцями.

Що таке блокчейн-гаманець

Технологія блокчейн все більше і більше проникає в наше життя. Створюються нові системи розумних контрактів, контролю передачі даних, нові способи шифрування і поступово забувається те, заради чого створювалася сама система блоків.

Спочатку блокчейн-гаманці були частиною великої системи біткоіни. Це були захищені системи зберігання даних. І головним їх достоїнством було те, що дані зберігалися не на одному комп’ютері або сервері, а на кожному пристрої системи. Але отримати доступ до своєї інформації міг тільки підтверджений користувач.

Працюють вони за принципом парних ключів. Один ключ-відкритий і відповідає за доступ до загальних операцій: перегляду історії транзакцій, отримання грошових коштів і будь-якої публічної дії. Закритий ключ відповідає за розпорядження коштами. Знаючи відкритий ключ, зловмисник може тільки отримати гроші, але не зможе ними скористатися.

Щоб сьогодні працювати з будь криптовалюта, потрібно мати блокчейн-гаманець (блокчейн валлет). Давайте розберемося, які є блокчейн гаманці і які у кожного з них особливості.

Види блокчейн гаманців

Існує 5 різновидів біткоіни-гаманців. У кожного з них є свої особливості і призначення. Давайте розберемо докладніше кожен з них.

десктопний гаманець. 

Десктопний гаманець-велика програма, яка підключається до мережі, зберігає повні дані про всі транзакції і даних. Головний плюс-неможливість злому. Якщо у людини немає доступу до вашого комп’ютера і до ключів, які на ньому зберігаються, то він просто-напросто не зможе скористатися вашими грошима. Мінус-така програма дуже багато важить (від 50 гб) і повільно завантажує дані.

мобільний гаманець. 

Це мобільний додаток для доступу до блокчейн-гаманців. Воно використовується, коли потрібен доступ до грошей поза домом, а під рукою є тільки телефон. Такі додатки проходять більш просту ідентифікацію платежів і довантажують не весь обсяг даних, а тільки частина. Тому важать вони значно менше і працюють швидше.

браузерний гаманець. 

Це просто гаманець в браузері, такий же, як яндекс.гроші, вебмані, qiwi і т. Д. Всі дані зберігаються на сервісі компанії, яка надає вам доступ до браузерної версії. Головний мінус-сервери компаній більш уразливі, ніж стаціонарні блокчейн-гаманці. Випадки зломів рідкісні, але все ж є.

апаратні гаманці. 

Це спеціальні пристрої, які або підключаються до комп’ютерів і телефонів, або працюють самостійно. Мінус таких пристроїв очевидний-воно може зламатися або загубитися. Тому зберігати на таких гаманцях великі суми не рекомендується. у росії питання використання таких пристроїв ще не до кінця врегульовано, тому користуватися ними можна на свій страх і ризик.

паперові гаманці. 

Найцікавіший блокчейн-гаманець-паперовий. Вам буде потрібно комп’ютер, підключений до інтернету, і принтер. Система згенерує два ключі (відкритий і приватний), вам потрібно роздрукувати їх і зберігати в надійному місці. А потім, в разі потреби, ви просто вводите відкритий і приватний ключ в браузері.

Кожен з видів блокчейн-гаманців має право на життя і активно використовується. Але все ж головний принцип криптовалюта-шифрування інформації. Тому знижувати ризики заради того, щоб отримати доступ до гаманця не через 10 хвилин після підвантаження даних, а відразу, в браузері, як мінімум нерозумно.

Незважаючи на це, з кожним з видів гаманців можна здійснювати операції:

 • переводити гроші користувачам.
 • оплачувати товари.
 • платити на біржі.

Плюси і мінуси блокчейн-гаманців

Блокчейн-гаманці для звичайного користувача здаються чимось неоднозначним. Давайте розберемося, чим вони відрізняються від звичайних електронних гаманців, які у них є переваги і недоліки.

Спочатку про плюси:

 • операції без посередників.
 • середній час операції – 10 хвилин.
 • кращий рівень захисту з доступних.
 • детальна історія операцій.
 • безкоштовне зберігання криптовалюти.

Як ви бачите, головною відмінністю блокчейн-гаманців від своїх електронних аналогів є анонімність. Незважаючи на те, що кожен може подивитися, скільки грошей прийшло на конкретний гаманець, якщо зможе знайти необхідну інформацію в ланцюжку блоків, то дізнатися, хто стоїть за цим гаманцем, просто не представляється можливим.

До того ж система криптографічного захисту повністю позбавляє хакерів можливості отримати доступ до вашого гаманця. Так, були випадки, коли до серверів блокчейн-бірж отримували доступ зловмисники і викрадали гроші, але ніколи не було викрадення грошей з гаманця програмними методами.

і ще один важливий факт-відсутність посередників. Наприклад, переводячи 500 рублів між двома гаманцями в яндекс.денги, ви користуєтеся послугами самої системи. Платіж йде через сервери компанії. Також і з банківськими операціями. А неминучим супутником посередників є комісія, що несе додаткові витрати.

Тепер до мінусів:

 • операції проводяться повільніше, ніж могли б.
 • втрата ключів призведе до втрати гаманця.

Перший мінус буде виправлений незабаром. Зараз немає досить сильної апаратури, яка може швидко і без втрат даних формувати блоки транзакцій. З плином часу і поліпшенням обладнання буде відбуватися модернізація блокчейн-системи і, як наслідок, збільшення швидкості транзакцій.

Другий недолік більш істотний. Якщо ви втратите доступ до онлайн-гаманця в яндекс.гроші або вебмані, то у вас завжди є опція відновити до нього доступ через телефон, пошту, паспортні дані і т.д. У блокчейна немає тех. Підтримки, ніхто не зможе підтвердити, що у гаманця х власником були саме ви через принцип анонімності. Тому уважніше стежте за своїми ключами і не зберігайте їх в електронному вигляді.

Незважаючи на один істотний недолік, всі плюси повністю його перекривають. З плином часу блокчейн-система буде вдосконалюватися, і знайдуться варіанти уникнути втрати ключів.

Як працювати з блокчейн-гаманцем і створити його

Почнемо з головного. Перш ніж працювати з гаманцем, треба його створити. Для цього буде потрібно вибрати один з трьох популярних сервісів:

 • blockchain info (блокчейн інфо) — один з найвідоміших сайтів для створення гаманців російською.
 • харо – цікавий сайт з мінімалістичним дизайном і відмінним функціоналом.
 • bitcoin core — сервіс для обміну біткоіни від їх творця сатоши накамото.

Після того, як ви виберете один з сайтів і зайдете на його електронну адресу, потрібно натиснути на кнопку «зареєструвати новий гаманець». Для створення гаманця вам знадобиться тільки діюча електронна пошта.

Після цього потрібно пройти просту реєстрацію блокчейн-гаманця. Найважливішим етапом буде створення надійного пароля. Не потрібно використовувати ту комбінацію, яка використовується десь ще. Мінімальна довжина хорошого пароля для входу в блокчейн-гаманець – 10 символів латинського алфавіту і різні цифри.

Після того як ви правильно заповните всі поля реєстрації, на пошту прийде ідентифікатор щойно зареєстрованого гаманця. Це довга і унікальна послідовність латинських букв і цифр — номер гаманця. Щоб не вводити її кожен раз, можна просто зберегти цей запис в текстовому файлі на комп’ютері.

Далі можна перейти до наступного етапу-отримання мнемонічного коду. це ціла фраза англійською мовою, яка групується в слова. Цей код ви можете використовувати як резервний для підтвердження операцій і для відновлення доступу до гаманця. Наприклад, якщо ви не можете зайти в гаманець, то в цьому випадку вам стане в нагоді код.

Не рекомендується зберігати мнемонічний код на комп’ютері або на електронних носіях. Краще запишіть його на листочок або роздрукуйте на принтері і сховайте туди, де його ніхто не знайде. Головне, самі не забудьте про нього.

Потім слід звернути увагу на ідентифікатор, який вам надіслали на пошту, і пароль, який ви придумали приРеєстрації на сайті. Вводити кожен раз ідентифікатор буває складно, тому краще копіювати його копіювати, а пароль рекомендуємо запам’ятати.

На сайті ви зможете подивитися вміст гаманця, список операцій, які були проведені, і здійснити переказ валюти. Ніяких прямих шляхів введення і виведення немає.

Як поповнити блокчейн-гаманець

Якщо ви не майнер, то з поповненням блокчейн-гаманця у вас можуть виникнути певні труднощі. Отримати bitcoin звичайними шляхами практично нереально, тому доведеться користуватися або спеціалізованими сервісами, або отримувати битки обміном.

Отже, 3 способи поповнення біткоіни-гаманця:

 • через обмінники криптовалют.
 • через біржі.
 • отримуючи оплату за товари / послуги.

1 обмінників навіть в російськомовному сегменті інтернету дуже багато. Щоб вибрати хороший обмінник, вам буде потрібно чимало часу, але воно того варте. Середня комісія і миттєвий переклад — ось чим хороші обмінники.

Біржі криптовалют-спеціальні сервіси для обміну криптовалют. Перші біржі обмінювали біткоіни на долари / євро або інші валюти. Зараз на популярних майданчиках є не тільки біткоіни, а діапазон світових валют помітно розширився.

Отримувати оплату за товари та послуги криптовалютою — ідеал для багатьох фрілансерів. На жаль, така практика все ще не поширена в світі, але деякі люди вже платять за роботу біткоіни. Щоб отримати від людини гроші, вам достатньо вислати йому ідентифікатор вашого гаманця.

Як вивести гроші з блокчейн-гаманця

Вивести гроші з кріптокошелька ще складніше, ніж їх отримати. Вам також доведеться користуватися послугами посередників-обмінників або бірж. Єдина відмінність в тому, що ціна продажу часто нижче ціни покупки. А якщо додати до цього комісію, вам потрібно трохи переплатити за виведення грошей з блокчейн-гаманця.

Що можна оплачувати з блокчейн-гаманця

Ще кілька років тому багатьом людям навіть не могло прийти в голову, що криптовалюта можна щось оплатити. Але технології не стоять на місці, біткоіни міцно увійшли в наше життя, і тепер криптовалюта можна оплачувати товари у великих мережах. Давайте розберемося, куди ви можете витратити свою криптовалюта.

Великі торгові мережі вже кілька років приймають до оплати біткоіни. З гігантів таку функцію ввели ebay і amazon, які приймають в оплату біткоіни за поточним курсом. Великий російський інтернет-магазин юлмарт також ввів оплату криптовалютою.

Великі мережі кафе пішли за прикладом торгових мереж і теж поступово вводять криптовалюта як засіб платежу.

Кілька російських vpn сервісів, що забезпечують анонімність і безпеку в інтернеті, також приймають криптовалюта. Серед них великі private internet access і nordvpn.

За криптовалюту можна купити подарунковий сертифікат в сервісі gyft. Компанія співпрацює більш ніж з 200 партнерами по всьому світу. Серед них старбакс, ebay та інші.

У росії існує одна фітнес-мережа, яка приймає в оплату за абонементи криптовалюта — nanofitness.

Оплатити криптовалютою можна навіть навчання у великих зарубіжних вузах-міжнародній бізнес-школі, королівському університеті англії та ін.

Як ви можете бачити, криптовалюта можна витратити і без виведення через посередників. З плином часу все більша кількість компаній і сервісів на території рф будуть приймати до оплати популярну крипту.

Безпека блокчейн-гаманця

Безпека даних в інтернеті-тема, яка звучить вже не один десяток років. Залишаючи свої дані на сторонніх сайтах, ви можете зловити віруси, втратити доступ до пошти, соціальних мереж і навіть до гаманця. Щоб цього уникнути, потрібно уважно дивитися, на який сайт ви заходите, які дані від вас потрібні і що ви встановлюєте на свій пк.

Але чи так все просто з блокчейн-гаманцями? звичайно, всі ці “правила безпеки в інтернеті” актуальні і для роботи з віртуальними гаманцями, в т.ч. І для криптовалюта. Але є ще кілька порад, дотримуючись яких ви зможете істотно підвищити безпеку своїх грошей.

Поради щодо підвищення безпеки блокчейн-гаманця

рада 1. Придумайте дуже складний пароль.

Так, спочатку вам буде незручно. Ви станете вводити пароль по буквах, іноді почнете збиватися, і часто на таку процедуру буде йти по кілька хвилин. Але воно того варте. Чим більше символів в паролі, тим менше ймовірність, що його зламають. Наприклад, якщо використовувати тільки цифри, то в паролі з 4 символів може бути 10 000 варіантів. А з 6 – вже 1 000 000. Різниця відчутна. А якщо додати букви і збільшити довжину пароля до 10 символів, то кількість варіантів досягне декількох десятків мільярдів.

рада 2. у цифровому вигляді зберігайте тільки дані id гаманця. 

Id гаманця-відкриті відомості, які вам потрібно буде часто вставляти в поле введення або для того, щоб вказати гаманець, на який хочете отримати гроші. Ніяких інших даних, в т.ч. Пароля і мнемонічного коду в електронному вигляді бути не повинно. Напишіть або роздрукуйте ці дані. Простіше отримати доступ до вашого пк, ніж до листка, що лежить поруч з ним.

рада 3. Використовуйте дворівневу авторизацію.

Дворівнева система авторизації має на увазі під собою створення ще одного додаткового одноразового пароля, який можна прив’язати до мобільного додатку. Так, це трохи незручно, але, врешті-решт, це ваші заощадження. Вони коштують декількох зайвих секунд.

Висновок

Якщо говорити, що криптовалюта — майбутнє економіки, то блокчейн-технологія — спосіб його досягнення.

Блокчейн-гаманці не витіснять звичайні електронні гроші, але зможуть стати відмінною підмогою для тих, хто потребує повної анонімності і відсутності посередників. Блокчейн не зламає реальну економічну систему. Він займе своє, безумовно, важливе місце. Тому, якщо вас цікавить криптовалюта, анонімність транзакцій, дешеві операції, і ви готові миритися з великою системою безпеки, крізь яку навіть вам іноді буде складно пробитися, то блокчейн-гаманці — відмінний спосіб зберігання заощаджень, а не тільки кріптовалюти. 

Але якщо ви злегка цікавитеся темою криптовалюта або хочете на ній заробити, то ці гаманці для вас будуть не більше ніж способом отримання крипти за послуги.