Що таке крипторубль простими словами і коли він з’явиться + чи можна буде купувати і майні кріпторубль

241

Здрастуйте! у цій статті ми поговоримо про крипторубль.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. що таке крипторубль;
 2. навіщо його вводять;
 3. що очікувати від цієї криптовалюти.

Що таке крипторубль простими словами

Тема криптовалюти не дає спокою багатьом державним лідерам. Американці намагаються врегулювати питання обігу і анонімності віртуальних транзакцій, банк китаю заборонив операції з біткоіни і будь-який інший подібною валютою, а росія збирається створювати власну крипту всередині країни.

крипторубль — альтернативна криптовалюта, яка буде використовуватися на території російської федерації.

Але крипторубль задумують не як звичайну крипту. Це буде повноцінний засіб платежу на території росії. Тобто це аналог електронних грошей, тільки від світу криптовалюта.

Від повноцінної криптовалюта віртуальний рубль успадкує:

 • відкритий вихідний код.
 • технологію блокчейн.
 • відсутність посередників.

Навіщо потрібно вводити крипторубль

З цим питанням поки ще не все ясно. Офіційна влада заявляє, що крипторубль стане законною криптовалютою, яку можна буде використовувати на території росії. Але ця відповідь не влаштовує більшість людей, адже центральний банк з 2017 року розробляє законопроект, який допоможе узаконити будь-яку діяльність з криптовалютою в росії.

Швидше за все, крипторубль замислюється як додатковий засіб стимулювання економіки. Адже друк грошей завжди несе з собою ризики: якщо виробництво не встигає за темпом зростання грошей, тоді утворюється інфляція. Чим більше грошей надруковано, тим меншу кількість товарів можна купити за одну одиницю.

Крипторубль може стати регульованим засобом емісії, яке стане альтернативою долару. Інфляція в сша не зростає через те, що долар звертається не тільки на території країни, але і в усьому світі. Отже, друк активів всередині країни не зменшує вартість валюти.

Якщо крипторубль вийде на світовий ринок і стане повноцінним засобом світового розрахунку, то зможе вирішити відразу кілька проблем:

 • поліпшить позиції росії на світовому торговому ринку.
 • дозволить проводити емісію без сильного збитку власної економіки.

Але поки говорити про створення rucoin рано. Давайте розберемося чому.

Коли з’явиться крипторубль

Всерйоз про крипторубле заговорили в середині минулого року, коли в.в. Путін на економічних засіданнях став активно використовувати словосполучення «цифрова економіка». Питання регулювання криптовалюта досі стоїть дуже гостро. Російський уряд не хоче допускати того, щоб віртуальну валюту регулювали самі користувачі.

Слід розуміти, що розробки такого масштабу ведуться не один рік. Наприклад, центральний банк всерйоз заговорив про розробку законопроекту, який регулював би обіг криптовалюти в країні, ще в середині 2016-го. Але досі якихось рішень з цього питання не послідувало.

З крипторублем все ще гірше. Ніяких офіційних заяв від влади про те, що така валюта розробляється, не існує. А ввести в обіг кріпторубль набагато складніше, ніж придумати способи регулювання криптовалюта.

Отже, якщо нам і чекати введення крипторубля, то не раніше 2020 року. Про більш точну дату виходу поки інформації немає.

Плюси і мінуси крипторубля

Як і у будь криптовалюта, у кріпторубля є кілька переваг:

 • відсутність посередників при грошових переказах.
 • високий рівень захисту.

Відсутність посередників дозволяє значно економити на переказі грошей з рахунку на рахунок: ніяких банківських комісій, а платіжні системи не братимуть свої 10-15% за операцію; все відбуватиметься за рахунок користувачів, які беруть участь у цій системі.

Високий рівень криптографічного захисту не дозволяє зловмисникам якось вплинути на транзакцію і отримати ваші грошові кошти. Ніяких вразливих місць в системі поки не знайшли.

При аналізі будь-якої іншої криптовалюта до цього списку можна додати відсутність регулювання. Тобто всі процеси, які будуть відбуватися з валютою, визначаються ринком і користувачами.

Головний мінус крипторубля-державне регулювання. Питання регулювання обігу криптовалюта стоїть дуже гостро. Світові лідери розуміють, що безконтрольні платежі допомагають ухилятися від податків, фінансувати тероризм і відмивати незаконні доходи.

Чи можна буде майні кріпторубль

Судячи з тих уривків інформації, які надають центральний банк і міністерство фінансів, можливості майні кріпторубль у користувачів не буде. всіма питаннями емісії буде займатися цб, якщо, звичайно, розробники не розберуться, як майні кріпторубль і при цьому чітко регулювати обсяги емісії.

Можливо, цб зважиться на штучне обмеження майнінг криптовалюта, може, будуть введені якісь механізми, що дозволяють отримувати винагороду за обробку даних в мережі блокчейн. Але поки ніяких звісток про це немає. Єдина офіційна інформація-емісією віртуального рубля буде займатися центробанк.

Законодавче регулювання крипторубля

Регулювати обіг криптовалюти на законодавчому рівні досить складно. Приклад сша-зайве тому підтвердження. В америці можна здійснювати будь-які операції з біткоіни, зберігаючи анонімність, але як тільки людина спробує вивести гроші, від нього зажадають назвати джерело їх отримання.

Глава ощадбанку герман грефф заявляв, що»криптовалюта в звичному її розумінні в росії бути не місце”. Тобто регулювати процес випуску криптовалюта повинні не користувачі, а державна структура. Але це неможливо без розробки своєї криптовалюта.

Тобто на законодавчому рівні регулювання криптовалюти полягатиме в тому, що емісія перейде в руки державних органів. і центральний банк-перший претендент на емісію і регулювання кількості крипторублей в обігу. Поширення нової валюти буде залежати від ощадбанку і втб, так як ці банки безпосередньо співпрацюють з державними органами і в обмін на субсидування виконують державні проекти.

Що з крипторублем зараз

Поки розмови про крипторубле все ще залишаються ворожінням на кавовій гущі. Є тільки ряд чуток і підтверджують їх фраз президента про те, що він дав згоду на створення власної російської криптовалюта.

Інтернет-омбудсмен російської федерації дмитро мариничев висловив на останньому форумі «відкриті інновації», який був присвячений питанню економіки, приблизно наступне: «законопроекти навколо ринку криптовалюта найближчим часом будуть активно доопрацьовуватися. Це буде перехідна стадія для російської криптоекономіки”.

Таким чином, на офіційному рівні представники великих державних фінансових установ говорять про те, що росія активно планує перехід на цифрову економіку, основним засобом якої буде крипторубль.

Які перспективи у російської криптовалюта

Перш ніж говорити про те, чи варто купувати кріпторубль, давайте розберемося, які перспективи є у криптовалюта росії. На наш погляд, є 3 варіанти подій.

 • крипторубль стане черговим марним проектом.
 • центробанк зуміє правильно підійти до емісії крипторубля. в цьому випадку ні дефіциту, ні профіциту не виникне. Отже, головний регулюючий орган буде тримати курс кріпторубля приблизно рівним звичайному, а значить, ми отримаємо просто засіб перерахування грошей без посередників.
 • виникне дефіцит російської кріптовалюти. Якщо люди активно зацікавляться новою валютою, то в перший час може виникнути дефіцит, і тоді курс неминуче піде від нижчої позначки в бік збільшення. Значить, кріпторубль стане засобом інвестицій на короткий термін.

Поки ще складно судити про реальний розвиток подій. Можливо, проект не вийде за межі розмов про нього. Навіщо державі криптовалюта, яку вона не може регулювати, і навіщо людям крипта, яка повністю регулюється?

Швидше за все, ми отримаємо черговий цифровий метод закручування гайок в країні, коли всю інформацію про надходження крипторубля фіксуватимуть, вивчатимуть і після цього складатимуть звітність. Ні про яку анонімність платежів іТранзакцій не може йти мови.

Чи варто купувати крипторублі

Знову ж питання спірне. Потрібно уважно стежити за новинами, які будуть супроводжувати впровадження крипторубля в повсякденне життя. Купувати кріпторублі варто в тому випадку, якщо ви будете переводити гроші за допомогою внутрішньої блокчейн-системи — тобто без посередника в особі банку. значить, більшість банківських установ будуть змушені прибирати комісію, щоб якось конкурувати з блокчейн-системою.

При цьому як засіб інвестицій крипторубль викликає великі питання. Ви бачите, що відбувається зараз з біткоіни. Він залежить від настроїв ринку: стрімкі злети, падіння, постійна волатильність — все це через відсутність прив’язки до реального активу.

З крипторублем такого не буде, адже його регулюванням займатиметься ціла держава. А якщо не буде такої волатильності, який сенс в спекуляціях?

Крипторубль буде хороший як засіб платежу. Про це можна говорити однозначно. Блокчейн-система працює без посередників, тому віддавати по 10 — 15% за грошові перекази буде не потрібно. А чи варто вкладати в крипторубль-покаже час.