Що таке майнінг ферма і як вона працює + як зібрати і налаштувати ферму

477

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про майнінг ферми.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. що таке майнінг ферма.
 2. як вона працює.
 3. як зібрати свою ферму.

Що таке майнінг ферма

Почнемо, як завжди, з невеликої теорії.

Простими словами майнінг ферма – набір комплектуючих, об’єднаних між собою і видобувних віртуальну валюту.

Ферми криптовалюта можуть складатися з абсолютно різних комплектуючих: відеокарт, процесорів, жорстких дисків, спеціального обладнання, створеного виключно для майнінг. Спочатку поняття “ферма” не існувало. Особливо в той час, коли для видобутку біткоіни можна було використовувати тільки домашній пк.

Але з плином часу складність видобутку збільшувалася, поліпшувалися і ускладнювалися алгоритми, а тому майні на домашньому пк стало просто невигідно. Тоді люди почали шукати комплектуючі і правильне їх поєднання. Спочатку це були процесори, потім додалися ще й жорсткі диски, а потім і відеокарти.

Правда, зараз більшість майнер має на увазі під поняттям «ферма» кілька відеокарт, об’єднаних між собою. Така конструкція може виконувати тільки одне завдання-добувати криптовалюта, використовуючи свої обчислювальні потужності.

Ферми на відкритих стали популярні завдяки ефіру, який має не такий складний алгоритм видобутку, як біткоіни, але вже завоював велику популярність. Саме тому багато хто згадав, що раніше, ще в 12-13-х роках спритні геймери використовували свої відеокарти для того, щоб майні біткоіни. І робили вони це досить успішно.

А для того щоб добувати біткоіни зараз, просто ферми на відкритих виявиться мало. Потрібно спеціальне обладнання-процесори asic, які коштують великих грошей (від 5 тисяч доларів), але мають колосальну обчислювальну потужність, ідеально пристосовану для видобутку.

Перші ферми видобутку криптовалюта пройшли довгий шлях від домашніх пк до повноцінних установок, які коштують кілька мільйонів рублів.

у цій статті ми будемо говорити переважно про ферми на відкритих, тому що:

 • вони мають досить просту конструкцію;
 • не вимагають величезних фінансових вкладень;
 • швидко окупаються (150-180 днів з урахуванням електрики).

Ферма для майнінг біткоіни

Перш ніж говорити про роботу ферми і про те, як її зробити вдома, слід відразу усвідомити одну річ:

Ферма для майнінг біткоіни зараз виявиться практично нерентабельна.

Через високі складнощі у видобутку цієї криптовалюта і приходом в майнінг великих азіатських компаній, самотня ферма просто не зможе впоратися з конкуренцією і буде працювати з набагато меншими прибутками, ніж якби вона майнила, наприклад, ефір або z-cash.

Це не означає, що добути біткоіни у вас не вийде. Зовсім ні, ви гарантовано будете отримувати свій дохід.

але інше питання, що для цього вам буде потрібно:

 • використовувати сторонні сервіси, позичаючи їм свою потужність;
 • ділитися прибутком з іншими учасниками;
 • залежати від абсолютно незнайомих людей.

А це все означає, що такий видобуток виявляється занадто ризикованою і менш вигідною.

Як працює майнінг ферма

Давайте приділимо увагу відеокартам. Найкраще для майнінг підходять «червоні» представники радеона. Вони більш пристосовані, мають велику обчислювальну потужність, а отже, і добувають багато валюти.

Але так як в росії відеокарт radeon майже немає, а ті, що є, коштують величезних грошей, то доводиться задовольнятися зеленими аналогами від gtx. Їх більш пізні моделі мають середні показники для майнінг, але попит на них ще не досяг тієї точки, щоб ціна стала незрівнянно великий.

Тепер про те, як працює майнінг ферма.

Якщо говорити зовсім просто, то майнінг ферма – установка, яка направляють свою обчислювальну потужність на рішення одного завдання – майнінг криптовалюта. Тобто ви будуєте невеликий аналог пк (дуже умовний), підключаєте все необхідне обладнання, налаштовуєте, і після цього всі ресурси на максимальному рівні будуть спрямовані на видобуток криптовалюта.

Потужність однієї ферми приблизно в 26 разів вище, ніж у середнього домашнього пк за 40-50 тисяч рублів. При цьому на відміну від комп’ютера, потужність не розподіляється на робочі програми, підтримання системи, проведення якихось операцій. Вона чітко зосереджена на одному-видобутку валюти.

Тепер, коли ви приблизно зрозуміли, як працює майнінг ферма, давайте розберемося, що буде потрібно для того, щоб зібрати ферму.

Що потрібно для майнінг ферми

для того щоб зібрати майнінг ферму, буде потрібно:

 1. материнська плата. Досить буде звичайної материнки, в якій буде необхідна кількість роз’ємів під відеокарту.
 2. жорсткий диск. Може вистачити і 60 гігабайт, але краще взяти 100-160. Один гаманець з ефіріумом важить тільки 25 гб, а з біткоіни – від 50 і вище.
 3. відеокарти. Тут ніяких особливих порад. Виберете відповідну відеокарту для майнінг, а потім на основі цього і збирайте інші частини.
 4. блок живлення. Для ферм з 4 + відеокартами часто потрібно не один блок живлення. Купують в основному кілька блоків по 750 ват і просто з’єднують їх разом для роботи.
 5. перехідники для кріплення відеокарт (бажано razer).
 6. кнопка запуску обладнання.
 7. бажано буде купити ще 1-2 кулера для кращого охолодження.

Ще одна важлива деталь-каркас для ферми.  

приблизні його розміри:

 • ширина: 42 см;
 • довжина: 55-60 см;
 • висота: 35 см;
 • висота планки під відеокарту: 23 см.

Найкраще робити каркас з дерева або алюмінію. розмір майнінг ферми буде трохи більше її каркаса через виступаючих деталей, перехідників і системи охолодження.

Разом, середня ферма буде приблизно півметра у висоту, 70 см в довжину і 50 см в ширину. велика майнінг ферма може досягати параметрів довжини і висоти в один метр.

тепер кілька порад щодо обладнання:

 • не варто купувати материнські плати від asrock . Хоч розробники і заявляють, що вони створювали свій продукт виключно для видобутку криптовалюта, досвідчені майнер активно відмовляють вставляти їх в ферми, посилаючись на перевантаження і перегріви виключно через конструкції материнської плати.
 • купувати відеокарти в росії стає все більш невигідним . Ті моделі, які буквально рік тому коштували 10 — 11 тисяч рублів, зараз в провідних магазинах продаються за 18 тисяч. Якщо ви зважитеся збирати ферму самостійно, зверніть увагу на магазини західної європи та америки.
 • не варто сильно витрачатися на материнську плату і жорсткі диски . Вартість всього супутнього обладнання не повинна виходити за 10-15% від ціни самої ферми.

Тепер до більш докладної інструкції по тому, як зібрати свою ферму.

Як зібрати майнінг ферму

Збірка ферми самостійно-завдання не з простих. Проте, якщо ви трохи розбираєтеся в комп’ютерному залозі, вам це не складе труднощів.

відео по створенню майнінг ферми:

Налаштування ферми

Після того як ви зібрали основну конструкцію, вам необхідно налаштувати ферму. Насправді, настройка ферми зводиться до повного знесення системи, установці нових драйверів і подальшій роботі з програмами.

Після установки операційної системи відразу ж оновлюємо драйвера обладнання до останніх версій. Потім з офіційного сайту викачуємо msi afterburner для розгону своїх відеокарт. далі, встановлюємо teamviewer, щоб працювати з фермою віддалено, ставимо файл підкачки на 20 гб і встановлюємо.

Заходимо на сайт, через який ви будете майні, вибираємо пул (мережа, через яку будемо майні) і викачуємо саму програму. Потім відкриваємо її як блокнот і прописуємо в ній номер свого гаманця, назва ферми і пошту, на яку будуть приходити повідомлення. Закриваємо, натискаємо запустити, і майнінг ферма починає працювати.

Додайте програму майнера в автозапуск вашої ферми, щоб відразу ж після її включення вона починала добувати криптовалюта.

Приблизно так з нуля налаштовується майнінг ферма. Майже весь час настройки займе установка операційної системи.

для того щоб в цьому краще розібратися – подивіться відео:

ДеКупити готову ферму під майнінг

Якщо ви не хочете самостійно морочитися з пошуком необхідних комплектуючих, складанням, установкою і налаштуванням обладнання, то набагато простіше буде купити ферму. Але є одна важлива деталь.

На вторинному ринку і дошках оголошень купувати готові майнінг ферми не варто. По-перше, люди не знають реальної вартості своїх споруд і часто завищують ціну (до 2 разів), а по-друге, ви можете зіткнутися з неправильним налаштуванням або неякісним обладнанням.

Якщо ви перебуваєте в москві або санкт-петербурзі, то в ваших містах є кілька компаній, які займаються продажем вже налаштованих майнінг ферм під ключ.

У провінції з цим складніше. Рідко хто займається майнінг в принципі, і продає готову ферму або за величезні гроші, або вже вбиту.

Говорячи про готову покупку ферм, не можна не торкнутися і спеціальне обладнання для майнінг. Воно створюється виробниками для того, щоб використовувати залізо по максимуму при мінімальних вкладеннях.

Найпопулярніше зі спеціального обладнання-asic процесори. Це конструкції, зроблені спеціально для роботи з біткоіни. Вони видають максимальні потужності саме в плані видобутку, а для всього іншого абсолютно непридатні.

Якщо порівнювати вартість спеціального обладнання asic з ціною однієї середньої ферми, то вийде, що ферма під майнінг обійдеться набагато дешевше, навіть якщо купувати готову.

Потужності у ферм при однакових витратах будуть приблизно в 1.5 рази менше. Але купуючи спеціальне обладнання для майнінг, великий ризик того, що ви, в разі якщо поріг входу в систему дуже підвищиться, не зможете майні на ньому нічого, а продати його буде нікому, так як ні для чого іншого конструкції не пристосовані.

Тому, якщо ви хочете лише займатися майнінг з максимальною прибутковістю, то краще купити готову установку, яка буде майні криптовалюта. Ціни: від 3 тисяч доларів за мінімальну комплектацію.

Яку криптовалюта майні на своїй фермі

Питання про те, яку криптовалюта майні – досить цікавий і неоднозначний. З одного боку, є явна відповідь-ефір. З іншого – складність видобутку і невеликі чутки з приводу зміни алгоритмів видобутку змушують шукати запасні варіанти.

а варіанти ці можна розділити на дві групи:

 • відомі криптовалюти;
 • альткоіни, що набирають популярність.

Тут вирішувати вам, але з популярними криптовалюта зв’язуватися набагато безпечніше і вигідніше, а з набирають популярність – прибутковіше.

Якщо ви захочете добувати нові альткоіни, то рекомендується вкладати гроші не тільки у видобуток цієї криптовалюта, але і в покупку. Так, зі збільшенням вартості, ви будете отримувати більше грошей з ферми і мати стабільний пасивний джерело доходу від ваших вкладень.

Але зв’язуватися з альткоінами зараз дуже небезпечно. Ви запросто можете прогоріти і втратити кілька днів/тижнів, а то і місяців роботи вашої ферми. Тому, якщо у вас це єдина ферма і один з небагатьох джерел доходу, то краще обмежитися популярними криптовалюта на зразок ефіру, z-cash і т. Д.

Там потрібно вибрати алгоритм майнінг, задати потужності, і після цього вам буде виданий список варіантів з прибутковістю кожного з них.

Скільки заробляє майнінг ферма

Найцікавіше питання-це, звичайно ж, «скільки заробляє одна майнінг ферма».

Однозначно відповісти на нього не вийде через те, що, по-перше, ферми бувають різні, а по-друге, курс криптовалюта в останні місяці активно скаче, і говорити про точні цифри вже не вийде.

Єдині достовірні цифри, які можна отримати – окупність відеокарт. Якщо розглядати найпопулярнішу зараз в росії модель-nvidia gtx 1060, то термін окупності варіюється від 140 днів до 200, в залежності від вартості криптовалюта і електрики. Ну і від настройки ферми, зрозуміло. Інші відеокарти окупаються трохи довше.

При розгоні потужностей відеокарти можна істотно знизити швидкість окупності ферми, приблизно на 20-40 днів. Правда, така ферма буде сильніше грітися, споживати більше електрики, вимагати кращої системи охолодження і в принципі проживе менше.

Тому майнери змушені балансувати між доходом прямо зараз і перспективою стабільного заробітку протягом декількох років. Але так як майбутнє все ще туманно, незважаючи на збільшується до криптовалюта інтерес, специ радять все ж розганяти свої відеокарти, якщо, звичайно, ви знаєте, як це робиться.

При цьому, якщо судити за численними статтями в інтернеті, вкладення в ферму окупаються за 100-110 днів. Але якщо досліджувати тему трохи глибше, і заглянути на достовірні форуми, цифра зросте до 140-150 днів в кращому випадку. Виходячи з наших реалій, можна говорити про піврічних вкладеннях, а в деяких випадках і річних.

Тобто, відеокарти окупають себе в середньому за 150 днів + обладнання з системи охолодження, материнської плати і електрику накине ще місяць. Разом отримуємо 5 — 6 місяців окупності.

для тих же, хто любить конкретні цифри, все це буде звучати приблизно так:

 • ферма на gtx 1060 приносить в день 90 рублів х кількість відеокарт;
 • ферма на gtx 1070 приносить в день 120 рублів х кількість відеокарт;
 • ферма на gtx 1080 приносить в день 130 рублів х кількість відеокарт;
 • ферма на gtx 1080 ti приносить в день 180 рублів х кількість відеокарт.

Дані дійсні на вересень-жовтень 2017-го. Що буде далі, поки невідомо.

Якщо порівнювати ціни з прибутковістю і терміном окупності, то вийде, що чим дорожче відеокарта (з представлених в списку вище), тим більше буде прибуток і термін окупності.

Тобто на довгій дистанції, може, і виходить, що номінально дохід з 1 ферми на 1080 ti буде вище, але за ті ж гроші, які були витрачені на 4 ti відеокарти, можна купити 3 ферми з 1060.

Зараз складно знайти реальні дані про те, скільки приносять ферми в день. І ще складніше спрогнозувати її доходи, тому що через велику популярність алгоритми видобутку стають все складніше, ціни все так же скачуть, а продавці криптовалюта в будь-який момент ризикують своїми діями просто обвалити ринок.

рекомендуємо до прочитання:
Як заробити біткоіни-9 робочих способів з нуля + інструкція з виведення криптовалюта.

Поради по роботі з майнінг фермами

Щоб спробувати, чи варто взагалі займатися майнінг, попрацюйте трохи з постачальниками обладнання. Це називається хмарний майнінг. Він дозволить вам зрозуміти, чи є в криптовалюта гроші, чи вигідно вкладати в неї кошти, і взагалі відчути «смак грошей» в цьому бізнесі.

поки ви тестуєте хмарний майнінг, потрібно подивитися навчальні матеріали по:

 • створення майнінг ферми будинку;
 • розгону відеокарт;
 • правильному налаштуванню обладнання.

Це робиться для того, щоб ви просто-напросто не втратили своїх вкладень. А на першу ферму доведеться витратити зараз 100-110 тисяч рублів, що досить багато, враховуючи ще й нестабільну економічну ситуацію.

Після того як ви спробували хмарний майнінг, зіставили всі витрати і подивилися навчальне відео, пора приступати до будівництва власної ферми.

Робиться це досить просто, ми навіть розповідали як. Але один важливий момент все ж варто нагадати: потрібна нормальна система охолодження. Розігнані відеокарти дуже сильно нагріваються, а перегрів – одна з найчастіших причин поломок ігрових відеокарт, не кажучи вже про майнінг, при якому бідні карти працюють ще сильніше.

А тепер про розгін. Як говорили на одному з форумів: «якщо ви не можете розігнати відеокарту для майнінг, то краще знайдіть собі стабільну роботу». Як би жорстко це не звучало, але це так.

Розганяти відеокарту з нуля завдання не з легких, особливо коли у вас абсолютно немає в цьому досвіду. Але ютуб-одна велика інструкція по тому, як розганяти відеокарти, в тому числі і для майнінг.

Щоб зрозуміти, як розганяти відеокарти, подивіться відео:

І ще одне, але дуже важливе зауваження. Якщо ви збираєте майнінг ферму будинку, то потрібно жити або з дуже мирними сусідами, або в будинку з дуже хорошою ізоляцією шуму, так як ферми гудуть досить сильно.

Що робити з фермою, якщо криптовалюта піде на дно

Говорячи відверто, ситуація, при якій криптовалюта проб’є дно, практично нереальна. Попит на біткоіни, а це флагман віртуальної валюти, стабільно зростає вже більше восьми років. Це досить непоганий показник.

Інше питання, що були періоди, коли він істотно просідав, і втрачав до 50% зароблених за рік позицій протягом 1-2 тижнів.

Саме в світлі такої невизначеності люди думають, що їм робити, коли «майнінг закінчиться». Особливо це актуально з заявами уряду про те, що воно начебто хоче врегулювати оборот біктіонів і криптовалюта в цілому, але продовжує жорстко закручувати гайки за відмивання грошей.

Найпростіший варіант, який спадає на думку – продати комплектуючі. І це найправильніший варіант. Вам більше ніде буде використовувати обчислювальні потужності, крім, як для видобутку іншої криптовалюта.

Тим, хто всерйоз замислюється про те, щоб збирати пк з майнінг ферм, можна сміливо порадити забути про цю ідею. Витратити на комплектуючі для 3-6 пк (в залежності від кількості відеокарт) доведеться суму, порівнянну з витратами на ферму. При цьому ще потрібно буде розуміти,що б \ у відеокарта буде коштувати значно дешевше нової.

Залишається тільки уважно стежити за ринком відеокарт, і відразу після морального старіння обладнання викидати його на вторинний ринок, максимум, протягом тижня.

важливий факт . Російський вторинний ринок зараз дуже гостро реагує на все, що відбувається з економікою. Але незважаючи на це, комп’ютерні комплектуючі завжди стояли відокремлено, адже геймери є завжди, і їм потрібно залізо. Тому, якщо уважно підгадати момент, розібрати ферму і продати саме відеокарти, то ви зможете спокійно відбити вартість ферми за тиждень, якщо встигнете.

Але все не настільки сумно. Технологія блокчейн дуже цікава для бізнесу і підприємців. Тому криптовалюта будуть продовжувати створюватися і досить активно.

Правда найчастіше це хайпи і фінансові піраміди, які зроблені для того, щоб зібрати гроші в гаманець власника. Але в деяких випадках виходять гідні і цікаві проекти. Так, той же eth в 2014 був «ще однією альтернативою біткоіни», а зараз вже це друга криптовалюта світу.

Світ валют розвивається дуже швидко і в недалекому майбутньому, можливо, ми отримаємо ще дві або три гідних заміни старим биткам.

Тому не поспішайте розлучатися з майнінг фермами і замислюватися про те, що робити після того, як біткоіни або ефір втратять в ціні. Ви зможете майні і торгувати на альткоінах, які тільки-тільки почнуть з’являтися. При грамотних вкладеннях в торгівлю та інвестиціях в обладнання ви зможете заробити хороші гроші.

Висновок

Підводячи підсумок, можна сказати, що майнінг ферма зараз – єдиний спосіб адекватного вкладення в заробіток криптовалюта. Якщо з якихось причин оренда майнінг ферми для вас незручна, то зібрати свою установку у себе в квартирі не складе труднощів. Для цього будуть потрібні лише грошові вкладення (100 + тисяч рублів) і трохи часу на те, щоб зовсім розібратися.

Не варто розраховувати, що ваші вкладення миттєво окупляться. Більшість людей,що твердить про 2-2, 5 місяці просто далекі від криптовалюта і сучасних фермерських реалій. Час йде, алгоритми ускладнюються, ціна зростає, а окупність все ще залишається в районі 120+ днів (в кращому випадку). Якщо ви хочете зайнятися майнінг, то вже трохи запізно, але все ще вигідно.