що таке кредит

6-30-2020

 

Питання, пов’язані з фінансами, завжди викликають подив у тих, хто не стикається з ними щодня. Кредит, дебет та інша фахова термінологія непроста для розуміння. Особливо у початківців бізнесменів, які при здачі податкової звітності хапаються за голову і запитують: «Дебет і кредит — це що?» У цій статті піде мова про цих поняттях простими словами.  Також хочемо порекомендувати  сплатити кредит у відділенні Нова Пошта  

Двійковий запис

Так склалося історично, що всі фінансово-господарські операції відображаються за допомогою двійковій запису. Зроблено це для того, щоб зрозуміти, які активи є у бізнесу і за рахунок чого вони були отримані. Таким чином можна оцінити ефективність ведення підприємницької діяльності і прийняти правильні стратегічні рішення.

Запис будь-якої дії, проведеного в бізнесі, фіксується в журналі операцій за допомогою його суті та двох цифр, яким воно відповідає в так званому плані рахунків — групування в залежності від мети операції. Наприклад, якщо ми видали заробітну плату з розрахункового рахунку, то одночасно цей факт відображається відразу в двох стовпцях, де дебетовий рахунок — це ліва частина відомості, в якій відображаються розрахунки з персоналом, а кредитовий — права частина, звідки ці кошти були відняті. З присвоєнням необхідних цифрових позначень, відповідно. В результаті це дає розуміння того, звідки кошти прийшли і куди вони пішли, а в більш широкому сенсі — що таке кредит і дебет в бухгалтерії.

Що таке дебет?

Як вже було описано вище, двійковий запис потрібна для того, щоб розуміти походження активів та доцільність їх використання. Те, що має компанія, в тому числі і чужа заборгованість перед нею, знаходить своє відображення в дебетових рахунку. Дебет — це лівий стовпець у відомостях. Тут накопичуються основні засоби, враховується все майно, а також прибуток.

Що таке кредит?

Щоб розуміти, яким чином досягається отримання того майна, що є у підприємства, використовується поняття кредитового рахунка. Кредит — це правий стовпець відомості. Він показує, скільки має компанія, як розподілені кошти, що приносить основний прибуток. Простою мовою — це витрата активів, які розташовані в дебеті.

Кредитовий і дебетовий оборот

Завдяки тому, що при підрахунку фінансового результату використовується двійковий запис операції, можна з легкістю сказати, в яку користь вона пройшла. Наприклад, якщо ми знімаємо гроші з каси і відправляємо їх на розрахунковий рахунок, то на мові бухгалтерського обліку ми списуємо ці кошти з кредиту і записуємо їх на дебет. Таких проводок за місяць може бути велика кількість, тому за підсумками звітного періоду проводиться певна статистика. З тієї суми, що прийшла на дебет, віднімається та, що пішла. Це і називається дебетовим оборотом. Те ж саме і для кредиту. Таким чином ми можемо простежити рух цінностей аж до операції і прийняти правильне управлінське рішення.