Як вибрати мультимедійна дошка

4-30-2021

Інтерактивні технології стали активно застосовуватися в освітній сфері, а також в області бізнесу.  Вони істотно полегшили багато завдань, за допомогою сучасних розробок процес навчання і подачі інформації став набагато простіше і цікавіше. Сьогодні найбільшою популярністю користуються інтерактивні дошки і панелі. Але не всі розуміють в чому їх особливості і основна різниця. Дізнаємося, що краще, інтерактивна дошка або панель, а також розберемося в нюансах, плюсах і мінусах цих двох приладів. Хочемо порекомендувати замовити https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/interaktivnye_komplekty/ на сайті , тут доступні ціни та висока якість товару .

Щоб розібратися, який вид інтерактивного пристрою найкраще підійде для конкретних завдань, необхідно краще ознайомитися з функціями дощок і панелей.

Технологія

Інтерактивні системи мають між собою відмінності за технологією виготовлення, функціональності і можливостям. Розглянемо більш детально, ніж є кожен прилад.

Інтерактивна дошка

Цей високотехнологічний пристрій являє собою плоский білий екран, зовні схожий на телевізор. Інтерактивна дошка працює в комплекті з проектором, що передає на неї зображення. Спеціальні указки або маркери, також входять в комплект, дозволяють взаємодіяти з інформацією за допомогою ультразвукових датчиків. Коли користувач стосується дошки, сигнал передається на комп’ютер, де і відбувається обробка даних.

Щоб інтерактивний гаджет запрацював, необхідно встановити все обладнання, підключити до пк і налаштувати спеціальне програмне забезпечення.

Таким чином на сенсорній дошці можна в режимі реального часу переглядати відео, змінювати розмір зображення, вводити і змінювати дані графіків, додавати або прати інформацію в таблицях, робити виноски тощо. Подібні дії дуже зручні при проведенні презентацій. Всі дані можуть по команді зберігатися на комп’ютері.

Інтерактивна панель

На відміну від інтерактивної дошки, панель являє собою самостійний пристрій. Це сенсорний рк-екран певних розмірів, найчастіше менших, ніж панель, який працює на власному програмному забезпеченні android і windows. Він не вимагає додаткової установки проектора, підключення до пк, і реагує на дотик пальців. Спеціальні маркери, стилуси йому не потрібні.

По суті, інтерактивна панель-це великий планшетний комп’ютер.

Вплив зовнішніх факторів

Екран інтерактивної дошки не має підсвічування. Зображення на ньому створюється за допомогою проектора, підвішеного зверху. Ступінь яскравості залежить від якостей проектора. Дешевші моделі мають слабкі проектори, що втрачають чіткість при зовнішньому яскравому освітленні. На глянцевій поверхні можуть утворюватися засвіти і відблиски. Ясність екрану багато в чому буде залежати від положення дивиться. Зображення може загороджувати тінь того, хто стоїть біля дошки.

На якість зображення інтерактивної дошки також впливає кут настроюється проекції, положення самого екрану-воно повинен розташовуватися рівно по вертикалі.

Інтерактивна панель володіє власним монітором, тому зображення на ньому більш яскраве, чітке і не спотворюється від положення приладу. Сучасні панелі оснащені високотехнологічними глянцевими екранами, зображення з яких чітко видно під будь-яким кутом в різному освітленні. Такі монітори не відблискують на сонці, не тьмяніють при яскравому світлі. У панелях передбачено антиблікове скло, що дозволяє використовувати обладнання в денний час при різному освітленні.

Потреба в додатковому обладнанні

Інтерактивна дошка не буде функціонувати без проектора. Проектор кріпиться на спеціальні кронштейни. Сама дошка вішається на стіну або встановлюється на мобільну стійку. Її можна придбати окремо.

Якщо дошку потрібно переміщати, тоді необхідно купити мобільне обладнання для кріплення її і проектора.

Інтерактивна панель не вимагає додаткової системи. Вона може кріпитися до стіни за допомогою кронштейнів або встановлюватися на спеціальну стійку. При необхідності її можна навіть просто розмістити вертикально на столі і вона буде працювати.

Мобільність

Обидва прилади живляться від мережі і не є повністю мобільними. Але на відміну від дошки, панель легко пересувається, так як не має супровідної апаратури.

Щоб перемістити інтерактивну дошку, потрібно разом з нею перемішати проектор і комп’ютер. При найменшому зміщенні потрібно заново робити настройку проектованого зображення і домагатися ідеальної якості картинки в нових умовах.

Панель зберігає всі свої якості в будь-якому положенні і виробляє стабільне зображення незалежно від місця свого положення. Її набагато простіше транспортувати і встановлювати в різних приміщеннях. Існують спеціальні стійки на коліщатках для панелей і дощок для легкого переміщення з одного місця в інше.

Універсальність розташування

Інтерактивна дошка є відбивачем проекції, тому вимагає дуже чіткого розташування в строго вертикальному положенні. Будь-який нахил або поворот буде спотворювати проекцію. Тієї ж ретельної настройки вимагає і сам проектор. Навіть найменший зсув апаратури відіб’ється на зображенні не кращим чином.

Інтерактивна панель не спотворює переданого зображення, незалежно від своєї установки. Одна буде однаково добре показувати картинку з будь-якого ракурсу. Її можна вішати під невеликим нахилом, спирати на стіну, розташувавши на столі – зображення від цього не постраждає.

Засоби управління

Дошка з інтерактивною проекцією управляється через комп’ютерну програму. Всі дії і команди, вироблені на дошці, обробляються на пк безпосередньо в цій програмі. Інтерактивна дошка не реагує на дотик пальців. Для взаємодії з нею найчастіше необхідні спеціальні ультразвукові або інфрачервоні маркери/стилуси/указки.

Інтерактивна сенсорна панель управляється інтегрованою операційною системою windows або android. На самій панелі розташована кнопка включення монітора. Все інше взаємодія проводиться безпосередньо через системи, програми, додатки, встановлені на пристрої. Команди виконуються шляхом торкання пальців і вибору потрібних дій. Використовувати стилуси можна лише для зручності.

Сучасний сенсорні дисплеї можуть розпізнавати одночасно до 10 точок дотиків.

Інтерактивні панелі зазвичай оснащені різними інтерфейсами для підключення сторонніх пристроїв (vga, usb, hdmi, аудіо роз’єм 3,5 мм), що дозволяє без праці підключати до них комп’ютери, ноутбуки, оргтехніку.

Простота установки

Щоб встановити інтерактивну дошку, необхідно викликати хорошого фахівця. Ми рекомендуємо компанію subproject. Їх майстри володіють великим досвідом роботи і пройшли навчання у провідних виробників інтерактивного обладнання.

Фахівець потрібен не тільки для монтажу приладу, але і для запуску програми і тонкої настройки (калібрування) проектора. Самостійно зробити таку роботу під силу далеко не всім.

Для установки сенсорної панелі досить знайти зручне місце для кріплення (якщо не обраний варіант зі стійкою) і провести монтаж кронштейнів.

Сам монітор повністю готовий до роботи, його потрібно лише підключити до розетки. Будь-який користувач, знайомий з ос windows і android, дізнається звичний інтерфейс і швидко розбереться в управлінні. Якщо можете самостійно просвердлити кріпильні деталі до стіни, то впораєтеся з монтажем своїми руками. При установці панелі на стійку і зовсім не потрібно складнощів.

Що краще вибрати

Отже, ми підійшли до головного питання-що ж краще вибрати, інтерактивну дошку або сенсорну панель?

Все залежить від поставлених завдань, потреб і бюджету. Слід врахувати, що панелі коштують в кілька разів дорожче дощок. І за принципом роботи ці гаджети абсолютно різні, що не дозволяє їх порівнювати на одному рівні.

Функціонал інтерактивних дощок з легкістю дозволяє демонструвати навчальний контент для освітніх установ і успішно проводити презентації для бізнесу. Інтерактивні панелі краще підійдуть, якщо необхідна більш яскрава і насичена картинка, і важлива швидкість взаємодії.